Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 176 komentarzy

Własne ścieżki Kota

Votan9 - Chodzę własnymi ścieżkami jak kot, sprawdzając i nie przyjmując nic na wiarę, nie zaś w stadzie z przewodnikiem, najczęściej baranem.

Tajna historia Rosji, Europy i świata.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Publikuję ważny tekst ze strony Klubu Inteligencji Polskiej pt. "W. Uszkujnik – Paradoksy historii. Tajna historia Rosji, Europy i świata", który z "lotu ptaka" pokazuje najważniejsze ukryte wydarzenia historii XX wieku i nie tylko.

 

 

HISTORIA ZNANA JEST MAŁO PRAWDZIWA, HISTORIA PRAWDZIWA JEST MAŁO ZNANA, PONIEWAŻ JEST CELOWO FAŁSZOWANA IM DALEJ OD WYDARZEŃ TYM BARDZIEJ. Historia jest „matką” i „nauczycielką” życia, jeśli chcemy się z niej uczyć, jeśli nie chcemy, to tak jak w szkole powtarzamy tą sama klasę. W przypadku historii, powtarza się ona cyklicznie, za każdym następnym razem z większym stopniem trudności – w gorszym wydaniu, chociaż dotyka ona kolejnych pokoleń. Żyjemy obecnie w czasach, że historia może się powtórzyć, w o wiele gorszym wydaniu, z o wiele większą liczbą ofiar śmiertelnych i zniszczeń, niż kiedykolwiek w historii świata.

Inteligencja rosyjska na początku XX wieku nie chciała słuchać ostrzeżeń niskonakładowych wydawnictw ostrzegających przed rewolucją masońsko-żydowską, co skutkowało jej wymordowaniem. Polska inteligencja przed II wojną światową także nie chciała sobie zdawać sprawy ze zbliżającej się wojny z Niemcami, przekonana, że Polska poradzi sobie tak jak z bolszewikami w 1920 r., mimo, że tuż po uzyskaniu niepodległości armia polska była liczniejsza, a wyższe dowództwo było wysokiej klasy, o wysokim morale i oddane sprawie Polskiej. Wyjątkiem był tu Naczelnik Państwa Józef Piłsudski, który w kluczowym momencie wojny, gdy Armia Czerwona stała pod Warszawą, stchórzył i złożył dymisję na ręce premiera Wincentego Witosa. Megalomania i brak realizmu polskiej inteligencji i sanacyjnej klasy politycznej zinfiltrowanej przez tajne antypolskie stowarzyszenia oraz zdradziecka kadra wyższego dowództwa wojskowego stworzyły warunki klęski wrześniowej, powstania warszawskiego i największych strat ludzkich i materialnych Polski i Polaków w II wojnie światowej, czyli realizacji scenariusza ludobójstwa Słowian, rozpisanego dla Niemiec przez Syjono – Anglosasów.

Także obecnie mamy małą świadomość zagrożenia: rodzącym się ludobójczym syjono-banderyzmem na Ukrainie i programem eliminacji Polaków innymi metodami ( patrz: //www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/marek-s-program-eliminacji-polakow/ )

Dlatego też gorąco polecamy do przestudiowania niezwykłą książkę W. Uszkujnika „Paradoksy historii”, wydaną w Nowym Jorku w 1982 r., która przedstawia prawdę o najważniejszych kluczowych wydarzeniach i kulisach historii Rosji, Europy i świata, głównie w XX. Podane w książce fakty i wypowiedzi są jak „mgnienie oka jak wybuch magnezu oświe­tlają one ciemne zakątki historii. Ale błysk jest krótki, oczy publiczności przywykły do mętnej mgły i wszystka zostało zapomniane” (cytat z książki).

Książka pokazuje nam kulisy zarówno „rewolucji lutowej” jak i „rewolucji październikowej” w Rosji. W tle i u podstaw obu tych „zwycięstw” widać wyraźnie żydostwo i masonerię. Mord Stołypina (premiera rządu rosyjskiego) 1 września 1911 roku był początkiem tych „sukcesów”, a rewolucja lutowa – dająca pełnię praw rosyjskim Żydom – naturalnym następstwem. Dlatego nie dziwi fakt, że w kolejnych władzach radzieckich 80% osób było Żydami. Znane „stalinowskie czystki” w armii w latach 1936-38 to w rzeczywistości mordowanie przez Żydów na czele z Kaganowiczem i Berią „antysemitów”. ( za portalem Wolna Polska).

Ta książka potwierdza, to co pisze Dariusz Kosiur, że powstanie warszawskie było syjonistyczną zbrodnią na Polakach, a raczej aktem końcowym zrealizowanego częściowo przez Niemcy planu wybicia: 80-85 procent Polaków i niewiele mniejszy odsetek innych narodów słowiańskich (link://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/dariusz-kosiur-1-sierpnia-1944-roku-syjonistyczna-zbrodnia-na-polakach/ ). Powstanie wywołane zostało także po to, aby opóźnić ofensywę Armii Czerwonej i umożliwić ofensywę aliantów z Zachodu celem zajęcia większej części Niemiec i ich osłony przed zajęciem przez Związek Sowiecki. W istocie tę II wojnę światową wygrał ZSRR, w tym głównie Rosjanie, mimo ogromnych strat ludzkich.

Wiele faktów zawartych w tej książce znajduje potwierdzenie i uzupełnienie w 5 ( spośród 8 napisanych) następujących książkach Albina Siwaka: 3 tomy pt. „Bez strachu”, „Chciałbym dożyć takich dni…” i świeżo wydanej pt. „Syndrom gotowanej żaby”. Autor tych książek wyjaśnia także bardzo wiele nieznanych wydarzeń i kulis najnowszej historii Polski oraz sytuacji obecnej naszego kraju, które wynikają i są powiązane wydarzeniami globalnymi, europejskimi i w relacjach polsko-rosyjskich.

W suplemencie uzupełniającym do książki Uszkujnika zawarty jest dokładny opis, chyba kluczowego wydarzenia w historii świata w XX wieku, związany z kulisami zabójstwa Ławrentija Berii wszechwładnego szefa NKWD w Związku Sowieckim. Ta informacja została uzyskana przez Albina Siwaka bezpośrednio od Marszałka Wiktora Kulikowa, „prawej ręki” marszałka Żukowa, który był głównym aktorem tej rozgrywki na szczytach władzy w ZSRR, po zamordowaniu Stalina przez Berię.

Do tych książek dla pełniejszego obrazu należy dodać książkę dr Ludwika Staszyńskiego, żołnierza AK, pt. „W szponach ludobójców i grabieżców”wydanie II, wydaną własnym sumptem przez Autora, bardzo dobrze udokumentowaną liczbowo i źródłowo, a dotyczącą strat wojennych Polski i relacji ludzi którzy przeżyli, podczas II wojny światowej. Dr Staszyński udowadnia, że w czasie II wojny światowej zginęło co najmniej 8,3 miliona obywateli polskich w granicach państwa z 1939 r., w większości narodowości polskiej. Ile więcej to wymaga dalszych badań. Podczas Trybunału Zbrodni Wojennych w Norymberdze szacowano, że w czasie wojny wybito na każde 1000 obywateli polski przedwojennej 330 osób, czyli 1/3 populacji. Straty w majątku wyniosły 38 % jego wartości. Żaden kraj nie poniósł nawet w połowie takich strat jak Polska i Polacy w procentach ludności i majątku.

Uzupełnieniem książki Staszyńskiego jest 9 opasłych tomów na cienkim papierze pt. „Martyrologia Polaków na terenach ZSRR ( bez Ukrainy) w latach 1917-1945” opracowane przez 40 osobową komisję historyków: w połowie Rosjan, w połowie Polaków zamieszkałych w Rosji pod przewodnictwem polskiego księdza katolickiego. Opracowanie to zawiera wykaz nazwisk i adresów 11,5 miliona Polaków wymordowanych w wymienionym okresie przez chazarsko-żydowskie NKWD oraz zestawienie oryginalnych nazwisk: kto wydawał rozkaz mordu i kto wykonywał, także w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku i innych obozach. Podstawą opracowania, które obecnie jest tłumaczone na polski, były dokumenty z archiwalne, głównie z archiwów NKWD, udostępnione Komisji za zgodą Władimira Putina.

I i II Wojna światowa oraz rewolucja i wojna domowa w Rosji to był HOLOKAUST ale SŁOWIAN przez Chazaro-Żydów i Niemców, na skalę nie spotykaną w czasach nowożytnych, bo wynoszącą realnie w granicach 80-100 milionów ludzi.

Dla głębszej refleksji można jeszcze dorzucić krótki tekst komentatorki NANY dotyczący rachunku sumienia i świadomości Polaków pt. „Śmierć ważna – śmierć nieważna. Śmierć słuszna – śmierć niesłuszna”na naszej stronie na linku: //www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/smierc-wazna-smierc-niewazna-smierc-sluszna-smierc-niesluszna/

Zamieszczona poniżej książka W. Uszkujnika i wymienione pozycje A. Siwaka i L. Staszyńskiego powinny trafić pod przysłowiową strzechę, każdego polskiego domu. Zasługują one na to bardziej, niż książki Henryka Sienkiewicza, Ignacego Kraszewskiego i innych pisarzy polskich w ubiegłym wieku. Jest to LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO POLAKA, aby odkłamać historię, ponieważ jak stwierdził George Orwell: kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość, a kto rządzi teraźniejszością, ten ma władzę nad przeszłością„.

Historia Świata, Europy i Polski powinna być napisana od nowa. W przypadku Polski historia powinna być napisana od nowa nie tylko za ostatnie trzy wieki, czy 1000 – lecia jej istnienia, ale wstecz co najmniej 3 tysiące lat. Historia powszechnie obowiązująca jest zakłamana i sfałszowana, natomiast cała historia Słowian, w tym Polaków przed 1000 lat stanowi jedną wielką „białą plamę” . Sądzimy, że wcześniej czy później do napisania tej prawdziwej historii dojdzie. Proponujemy zatem, aby utworzyć trzy niezależne zespoły do jej napisania złożone z Polaków: Prozachodni, Prowschodni i Neutralny. W każdym zespole historycy powinni stanowić nie więcej niż 40 % składu. W pozostałym składzie powinni się znaleźć: ekonomiści z nieortodoksyjną znajomością mechanizmów pieniądza, politolodzy, socjologowie, etnografowie, archeolodzy, a nawet genetycy z najnowszą wiedzą. Te trzy zespoły po kolejnych etapach badań powinny sporządzać między sobą protokoły rozbieżności, wymagające dalszych badań. Historia prawdziwa w całej swojej złożoności, będzie służyć zwykłym ludziom. Nie może być tak jak obecnie, że jest instrumentem indoktrynacji politycznej, ogłupiania społeczeństw oraz prowokowania wojen, postań i rewolucji.

Zalecamy gruntowne przestudiowanie proponowanych książek oraz tekstów, także wielu na naszej stronie internetowej. Zaoszczędzi to czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, ale pod warunkiem posiadania umiejętności: oddzielania prawdy od kłamstwa i syntezy wiedzy z różnych dziedzin w spójny całościowy obraz.

Na podsumowanie wstępu cztery „złote myśli”:

 1. Marshalla McLuhana: „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.”
 2. Włodzimierza Lenina: „Bez udziału pożytecznych nam durni i idiotów nie powiodłaby się nam rewolucja, nie powiodłaby się żadna rewolucja na świecie.”
 3. Byłego prezydenta Finlandii Urho Kaleva Kekkonena: „Głupotą polityczną jest szukać przyjaciół daleko, a wrogów blisko.”
 4. Charles-Maurice de Talleyranda ministra spraw zagranicznych Francji:„Kiedy mocarstwa siadają do stołu rokowań, to średnie i małe kraję wjeżdżają na stół w formie dań i przystawek.”

Redakcja KIP


Opublikowanano za: //wolna-polska.pl/wiadomosci/paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata-w-uszkujnik-2015-07

Suplement uzupełniający do powyższego tekstu w postaci cytatów

z książki Albina Siwaka pt. „Syndrom gotowanej żaby”[i]:

( strona 32) „… tenże Żukow obalił też trzeci mit. Żydzi po drugiej wojnie głosili na cały świat, że władzy nigdy nie oddadzą. Mam na myśli władze NKWD w Moskwie. Do dziś można znaleźć opisy modłów dziękczynnych w synagogach na Zachodzie. Dziękowali Bogu, że mają w ZSRR władzę i rozszerzą ją na cały świat. Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego i zamknięto Kaganowicza, a Kulikow wybił dwa garnizony moskiewskie NKWD, to Żydom na świecie zrzedła mina…” ;

Wypowiedź marszałka Wiktora Kulikowa do Albina Siwaka ( strona 40-41) „… Ale przy okazji powiem Ci, że nigdy bym nie poszedł do Żyda na doradce, a Żyd nie wziąłby mnie z prostej przyczyny: ja  bym nie poszedł, bo po śmierci marszałka Żukowa zostałem szefem tajnej organizacji, właśnie tej partyjnej „razwiedki”. A ta organizacja właśnie została założona w celu usunięcia Żydów ze wszystkich zajmowanych przez nich stanowisk i funkcji. Czyli odsunięcia ich od władzy i możliwości wywierania wpływu na sprawy państwa i los ludzi. (…) Otóż kiedy Żukow robił tą czystkę na Biurze Politycznym, to ona by się nie udała, gdybym swoimi ludźmi nie zlikwidował obu moskiewskich garnizonów NKWD. Przecież pół godziny przed godziną wyznaczoną na rozpoczęcie akcji marszałek Żukow zebrał w ministerstwie obrony tych dowódców okręgów podmoskiewskich, którzy mieli wyznaczone konkretne zadania. Ja dostałem rozkaz likwidacji tych obu garnizonów NKWD. A rozkaz był taki: << Wszystko co się tam porusza – zlikwidować. Tam nie ma Rosjan. Jeśli źle wykonasz rozkaz to każę cię zastrzelić. Zresztą jeśli źle to zrobisz, to oni cię zabiją pierwsi.>>A Żydzi na świecie doskonale wiedzą, że to ja dowodziłem tą dywizją, której żołnierze wykonali ten rozkaz. Do dziś można uzyskać dane liczbowe zlikwidowanych obu garnizonów NKWD i jest to prawie cztery tysiące ludzi. I jak ty myślisz – spytał mnie marszałek – gdyby Putin był Żydem, to przyjąłby mnie na swojego doradcę. A spójrz też na to z innej strony. Przede wszystkim jestem oficerem, marszałkiem zostaje się później i za konkretną wiedzę oraz i zaufanie najwyższych władz, i czy ja oficer ze szkoły Żukowa, gdzie o honorze dużo nasz uczono i wpajano, poszedłbym na służbę do Żyda ze swoją przeszłością ? Więc bądź pewny, że Putin to człowiek o korzeniach rosyjskich i ci co dorabiają mu rodowód żydowski doskonale o tym wiedzą. Ale użyli broni bardzo skutecznej przeciwko Putinowi, bo i u nas znaleźli się ludzie, którzy w tą brednię uwierzyli lub mieli wątpliwości czy jest Rosjaninem. Przypomnę ci – mówił marszałek – że i tobie dorobili rodowód rosyjski. Myśmy  znali tą gazetę Solidarności, gdzie Mazowiecki na pierwszej stronie, wielkimi literami, głosił: <Towarzysz A. Siwak nie jest Polakiem. Rosjanie go przywieźli i wsadzili do KC i Biura Politycznego. Jego rodzice żyją pod Moskwa i nazywają się Siwakow> . No i co ty na to ? – spytał. – Przysłowie mówi, że jak się obrzuci kogoś fekaliami, to coś tam się przyczepi i zostanie…”

Redakcja KIP

[i]Wyjaśnienie tytułu jest następujące: jak wrzucimy żabę do garnka z wrzącą wodą to oparzy się, ale wyskoczy z garnka, natomiast jeśli żabę będziemy powoli podgrzewać stopień po stopniu, to nim się zorientuje – się ugotuje. Ta paralela odnosi się do narodu polskiego, który jest gotowany krok po kroku, stopień po stopniu i stąd dylemat czy zorientuje się w porę, czy da się „ugotować „ jak żaba w garnku. 

Metafory tej użył Victor Orban w zastosowaniu do Węgrów, po czym Węgrzy „wyskoczyli z garnka”. Już czas na Polaków!

 

 

Comments

 1. Opis: //0.gravatar.com/avatar/0f3329b42f7d06191e96cd96c83f0fcc?s=48&d=http%3A%2F%2F0.gravatar.com%2Favatar%2Fad516503a11cd5ca435acc9bb6523536%3Fs%3D48&r=Gnana says:

4 sierpnia 2015 at 11:33 (Edit)

Świetnie! Tak trzymać!
Amen.

Odpowiedz

 1. Opis: //0.gravatar.com/avatar/0f3329b42f7d06191e96cd96c83f0fcc?s=48&d=http%3A%2F%2F0.gravatar.com%2Favatar%2Fad516503a11cd5ca435acc9bb6523536%3Fs%3D48&r=Gnana says:

4 sierpnia 2015 at 21:03 (Edit)

Z zapałem zabrałam się do czytania. I co? – mówiąc delikatnie: no nie wiem… Najlepiej byłoby omówić z kimś zdanie po zdaniu w celu skontrolowania prawidłowości skojarzeń, ale z kim i jak? A tak to znowu musiałabym wymyślić coś innego niż przepraszanie i kajanie się.
Jedynym wyjściem dla ludzkości jest przebudzenie duchowe. Ale akurat to jest przez ludzi mało pożądane. Religie, a konkretnie jedna, zrobiły swoją robotę gruntownie i wiara w Boga przestała być czymś oczywistym jak oddychanie. Na klęczkach do Boga się nie dojdzie. Dlaczego? Ponieważ istotą Boga jest czysta forma miłości. A to całkowicie wyklucza robienie z siebie dla Boga podnóżka. Człowiek nie musi się Bogu specjalnie poddawać/oddawać. Wystarczy, że człowiek ma świadomość, że do Boga należy i wcale nie jest to formą poddaństwa. Nie mam natchnienia w tej chwili więc nie będę się wygłupiać z występami intelektualnymi. Czy na podstawie książki Uszkujnika mogę zrozumieć teraźniejszość? Uważam, że nie. Ja nie mogę. Oczywiście, pewne sprawy wynikły na skutek opisanych tam wydarzeń, ale jest to już „piąta woda po kisielu”, czyli rozrzedzone i trudno znaleźć w tym bezpośrednie powiązania. Historia przemieliła poważnie wszelkie zależności i wewnątrz grup wyznaniowych i wewnątrz narodów. Inne algorytmy zostały ludziom wgrane przez „rozwój cywilizacji” i nie mają one odniesienia do przeszłości nawet tej sprzed lat trzydziestu, a co mówić o latach stu.
Nie wiem jak Redakcja KIP, ale ja nie interesuję się tym, co kto w moim najbliższym otoczeniu powiedział czy zrobił, czym się przy tym kierował i po co mu to było. Wiadomo, w ogólnym zarysie każdy nas ma wpływ na całość. Nie wiem właśnie nawet jak ubrać to w słowa, choć w głowie mam jasny tego obraz.
Konkretnie – przenoszenie na rosyjską prowincję skutków tego, co było decydowane w stolicy jest według mnie nierozsądne. W Moskwie mogli sobie chcieć, ale w jakimś Irkucku czy Magadanie to chcenie stawało się czymś tak zwyczajnym jak wstawanie z rana i wypicie herbaty. Ludzi można uciskać do pewnego tylko stopnia. Gdy śmierć staje się dla ludzi mniej straszna niż życie, nikogo ucisnąć się już nie da. Niektórzy uważają, że ludzie są tacy bo władza jest taka. Ja uważam, że jest odwrotnie: jacy ludzie taka władza. Władza to mówiąc ogólnie liczba pojedyncza, natomiast ludzie to zawsze liczba mnoga. I o ile ludzie są w stanie kontrolować władzę, o tyle władza nie jest w stanie kontrolować ludzi. Ludzie mogą natomiast ludzi kontrolować i być poddanymi władzy. Ale wówczas jakość życia zależy od ludzi kontrolujących ludzi i będących poddanymi władzy. Ci ludzie będący poddanymi władzy też nie żyją w próżni, lecz mają jakieś rodziny i z jakiejś rodziny pochodzą. Nie znam ani jednej współczesnej rodziny, której członkowie mieliby identyczne zapatrywania na wszystko wokół. Nawet przy śniadaniu każdy ma swoje preferencje, a co dopiero w sprawach poważnych.
Więc owszem, książką Uszkujnika jeszcze się będę zajmować, ale zważywszy na miejsce jej wydania oraz na to, do kogo w tym Nowym Jorku wszystko należy biorę poważną poprawkę na jej wiarygodność.
Po jej lekturze obecnie mam wrażenie, że ktoś chce ludziom wepchać sensację i to tak skonstruowaną, jak zrobiono to z biblią – potrzebne przypisy i tłumaczenia „co autor miał na myśli”. Skoro to już historia, to bać się nie ma czego, bo to przecież przeszłość. A jednak można odnieść wrażenie, że sensacje sprzed stulecia powinny mącić spokój ludziom żyjącym współcześnie. Czy to może być celem historycznego dokumentu?

Odpowiedz

 1. Opis: //0.gravatar.com/avatar/061c34e4d4c53d91e9560809ea40c9c0?s=48&d=http%3A%2F%2F0.gravatar.com%2Favatar%2Fad516503a11cd5ca435acc9bb6523536%3Fs%3D48&r=GKlub Inteligencji Polskiej says:

5 sierpnia 2015 at 10:25 (Edit)

Pani NANO
Odniesiemy się do Pani komentarza, a trochę obok niego, ale w sposób powiązany, w punktach:
1) Wąski, a czasami wręcz wąsko specjalistyczny sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości, kształtuje egoizm wynikający z niewiedzy: że wszystko we wszechświecie jest ze sobą połączone i działa w sprzężeniu zwrotnym. To jest sposób programowania ludzi i przez tradycję, i religię, i edukację, i naukę, bo takimi ludźmi łatwiej rządzić, czyli manipulować. W tych warunkach zarówno liberalizm, jak i personalizm chrześcijański ( zwłaszcza JanoPawłowy) kształtuje indywidualizm, czyli egoizm właściwy. Aby to zmienić należałoby zarówno system edukacji jak i nauki oprzeć na czterech filarach:
– interdyscyplinarnym – łącząc różne dziedziny wiedzy o wiele więcej widzimy jak są ze sobą powiązane. Więc najpierw trzeba wiedzieć „coś o wszystkim”, a dopiero wtedy zgłębiać w danej dziedzinie „wszystko o czymś” co jest wtedy znacznie łatwiejsze.
– historycznym – większość problemów z którymi się stykamy, w historii nie raz było, czasami inaczej nazwane, co pozwala zrozumieć, że historia się cyklicznie powtarza; po to żeby nie popełniać tych samych błędów i nie odkrywać tego co nie raz w historii było odkryte;
– globalnym – wiedzenie procesów zachodzących globalnie, a nie tylko w skali lokalnej czy krajowej, znacznie zmniejsza skuteczność propagandy i dezinformacji;
– prognostycznym – przewidując skutki indywidualnych, czy zbiorowych decyzji, także kadrowych ,jakie przyniosą za lat kilka czy kilkadziesiąt, w myśl zasady: TO CO CZYNISZ CZYŃ ROZTROPNIE, OGLĄDAJĄC SIĘ NA SKUTKI, ZA LAT KILKA CZY KILKADZIESIĄT.
To jest sposób na kształcenie i kształtowanie OBYWATELI, a nie specjalistów – egoistów. Ale wymaga to czasu i chęci u ludzi. Dlatego rządzący tworzą warunki, aby ludzie nie mieli na to czasu i byli maksymalnie zapracowani, w poszukiwaniu środków dożycia i/lub potrzeby posiadania dóbr materialnych, w warunkach egoistycznej rywalizacji „wyścigu szczurów”. Obecne możliwości mechanizacji, technologii i robotyzacji pozwalają zaspokoić podstawy potrzeby egzystencjalne człowieka ( wyżywienie, ubranie, mieszkanie, edukacja i ochrona zdrowia) przy pracy 4-6 godzin dziennie. Reszta mogłaby być przeznaczona na realizację potrzeb niematerialnych w tym samorozwoju, w tym rozwoju duchowego.
2) Religie służą przede wszystkim władzy świeckiej nad ludźmi, a nie realizacji rozwoju duchowego: są trochę jak „drogowskaz”, który wskazuje wiernym drogę, którą mają chodzić, ale funkcjonariusze tych religii tą drogą rzadko chodzą, aby dawać przykład. Ma Pani rację w tym co Pani pisze o relacjach między Bogiem a człowiekiem, ale muszą ludzie nabrać odwagi, która przychodzi razem z wiedzą, że kontaktować z Bogiem mogą bez żadnych pośredników i nie zaganiani do świątyń, lecz tam gdzie żyją, a najlepiej wśród żywej przyrody.
3) Książka Uszkujnika „Paradoksy historii” prezentuje bardzo ważną wiedzę z „lotu ptaka”, potwierdzoną i uzupełnioną przez książki Albina Siwaka i nie tylko. To nie jest sensacja, lecz prawda, a że wydana w Nowym Jorku, to wcale jej nie dyskwalifikuje, a większości Polaków to jeszcze uwiarygadnia ta „przesyłka w czasie” dla współczesności. Ta wiedza oświetlając ciągnące się uwarunkowania historyczne umożliwia Polakom nabranie pewności siebie i odwagi w przeciwdziałaniu bezczelnej hucpie chazaro-żydów zarzucającej Polakom różne niepopełnione rzeczy oraz eksploatując ich i skłócając ze sobą, po to, aby odwrócić od własnych niecnych działań i w przeszłości i obecnie. Członek ich administracji kolonialnej Radosław Sikorski potwierdził to, w chwili szczerości w nagranych rozmowach, że „„[…] Polsko-amerykański sojusz jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Bullshit kompletny. […] Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. […] Taka murzyńskość.”

4) POLACY MUSZĄ SIĘ BRONIĆ, ABY POLACY MOGLI SIĘ BRONIĆ, MUSZĄ BYĆ DOINFORMOWANI. Obecnie internet daje nie spotykane wcześnie możliwości doinformowania bez ocenzurowania, dla prawie każdego. Tego w historii nigdy było i to widać w rosnącym przyspieszeniu zmian świadomości ludzi, w tym w rozwoju duchowym też. Zawarta we wprowadzeniu krótka myśl Georga Orwella zawiera sedno kształtowania świadomości zbiorowej i programowania ludzi.
5) To że ludzie nawet w rodzinie maja różne poglądy, to wynika przede wszystkim z ich różnej i wycinkowej wiedzy oraz indywidualizmu i zakorzenionej rywalizacji.
Pozdrawiamy
Redakcja KIP

Opublikowano za;

//www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/

 

 

 

KOMENTARZE

 • tu można ściągnąć w pdf
  http://uploaded.net/file/kt5eubu3
 • pytanie za 100 pkt
  gdzie można kupić książki albina siwaka? w sieci są co prawda fragmenty w pdf lub wywiady na jewtubie, jednak preferuję standardową książkę.
 • @czerwony baron 18:23:40
  http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=albin+siwak&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-cul-1-2-1218
 • @kfakfa 18:37:47
  nie mam konta na allegro i... nie chcę mieć :) są jakieś księgarnie w których można kupić te książki?
 • @czerwony baron 18:57:20
  Książki można kupić tylko u Pana Albina Siwaka. Gdyby nawet jakaś księgarnia odważyła się sprzedawać, to byłyby wykupione hurtem wszystkie i spalone. Proszę się skontaktować ze mną na wewnętrzną pocztę to podam telefon do autora.

  Pozdrawiam Dociekliwych i Samodzielnie Myślących
 • @Votan9 20:23:02
  Książkę Uszkujnika pt. Paradoksy Historii można siciągnąć też dość łatwo poprzez stronę KIP:http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/
 • Moj dziadek zostal aresztowany w 39 przez sowietow.
  Odbyl wedrowke od wiezienia do wiezienia, az dojechal do Krzywego Rogu.Kazdy sledczy czy prokurator byl Zydem.Tam go zwolnili.Dotarl jakos do Lwowa i tam po tygodniu wolnosci aresztowali go znowu.Takie sobie gierki urzadzali.
 • @kfakfa 17:16:52
  Dzięki za ten link. Ściągnęło się dość szybko. Niestety jakość beznadziejna. Jak znajdę trochę czasu, to przepiszę to na wordzie. Pozdro.
 • @Votan9 dodam jeszcze coś.
  W Polsce miał żyć Dżugaszwili, który się ponoć zdenerwował, że jest synem szewca, bo Dżugaszwili – Syn Żyda – to gruzińskie nazwisko feudalne z XIII wieku. W „Incydentu nie było” piszę, że wg archiwum Warszawskiego Sądu Szlacheckiego to Stalin był synem hrabiego Przewalskiego, któremu car odpisał: TY NIE JESTEŚ POLSKIM HRABIĄ TYLKO ROSYJSKIM KSIĘCIEM, ale Książęcy tytuł Przewalskiego został mu zweryfikowany ze względu na skromny status majątkowy. Stalin był jedynym spadkobiercą hr. Przewalskiego, ale nie przyjął spadku, gdyż słynny podróżnik miał milionowy dług. Wg WSSz to hrabia Przewalski był jezuitą czyli Synem Jezusa Chrystusa. W gabinecie Stalina wisiał portret Przewalskiego, ale był widoczny tylko dla zaproszonych do Stołu. Na II Zjeździe Patriotyczno-Narodowym we Wrocławiu była mowa, że ostatni hrabia Dzierżyński został powieszony w Mińsku, a nazwisko i okrojony majątek car nadał karczmarzowi żydowskiemu, którego żona i córka ukrywały oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego. http://www.jewornotjew.com/profile.jsp?ID=192
 • @Votan9
  Nie bez powodu Putin powiedział, że gdyby otworzono moskiewskie archiwa GRU, KGB/FSB czy Carskiej Ochrany to historię świata trzeba by pisać od nowa!
 • @Votan9 pod poniższym linkiem także moc ciekawostek, polecam!
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/13/tajna-sila-napedowa-komunizmu/
 • @Kula Lis 65 12:31:46
  Ta wersja jest najbardziej prawdopodobna. W szkole do której chodził Stalin dzieci przezywały go "koniem przewalskiego". Żydzi często swoich przeciwników lub okresowo wybitnych współpracowników, określali, że mają pochodzenie żydowskie np. przypisywali to Putinowi i wielu innym.
  W tyglu mieszania się różnych nacji przez wieki, wielu ludzi może mieć jakieś korzenie żydowskie. Ale obecnie z pomocą przychodzi genetyka i rozróżnienie w postaci haplogrup.
  Natomiast według niedawno poszerzonej interpretacji prawa izraelskiego, za Żyda uznaje się osobę, która ma przynajmniej jednego dziadka lub babcię pochodzenia żydowskiego albo współmałżonka, aby prawnie uważać go za Żyda.
 • @Kula Lis 65 12:36:33
  Dzięki za tekst. Zdecydowana większość treści jest prawdziwa, ale nie wszystkie - chociażby w przypadku Stalina.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930